Cirka mākslinieks un Rīgas cirka skolas treneris Aleksejs Smolovs. Foto — «Cirks pilsētā»

Rīgas cirks aicina piedalīties interaktīvā orientēšanās piedzīvojumā Rīgas vēsturiskajā centrā. Digitālā izrāde «Cirks pilsētā» ļauj ne vien vērot mākslinieku priekšnesumus un iepazīt dažādas cirka disciplīnas, bet arī uzzināt vairāk par cirka vēsturi, kā arī apgūt dažādus trikus. Izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

Ziņas Fold 21. septembris, 2021

Izrādes–spēles «Cirks pilsētā» stāsts ir piesaistīts Rīgas cirka vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai — kamēr Merķeļa ielā notiek renovācijas darbi, cirka mākslinieki ir izklīduši pilsētā. Izrādes skatītāja uzdevums ir tos visus atrast un pārvest mājās līdz renovācijas darbu pabeigšanai. Kontrolpunkti ir Rīgas vēsturiskajā centrā izvietotas plāksnītes ar QR kodiem, kas dod iespēju noskatīties video ar mākslinieku priekšnesumiem. Spēles gaitā būs iespēja arī apgūt dažādu cirka disciplīnu trikus.

 

Kontrolpunkti nav izvēlēti nejauši — izraudzītas vietas, kas saistītas ar Rīgas cirka vēsturi, un katrā punktā būs iespēja savā ekrānā uzzināt par notikumiem, kas cirku saista ar konkrēto vietu. Izrādes sākuma punkts atrodas pie Rīgas cirka ēkas, Merķeļa ielā 4. Tur izrādes skatītājus sagaidīs informatīvs plakāts ar QR kodu, kuru noskenējot, būs iespēja uzzināt par spēles gaitu un nākamajiem kontrolpunktiem, no kuriem daļa ir redzama uzreiz, bet daļa atklāsies izrādes laikā.

 

Izrādē piedalās cirka mākslinieki un Rīgas cirka skolas esošie un bijušie pasniedzēji: Dmitrijs Pudenko, Aleksejs Smolovs, Maija Sukute, Valērijs Komisarenko un Gabriels Gots. Izrādes režisors ir Džeisons Duprī (Jason Dupree), cirka režisors un mākslinieks no Lielbritānijas. Viņš atklāj, ka šis projekts sasaucas ar tēmām, kas viņu interesē jau ilgāku laiku: «Es nu jau vairākus gadus spēlējos ar ideju, kas ir cirks, kur tas varētu būt sastopams un kāda skatuve tam vajadzīga. Šis projekts man un Rīgas cirka komandai deva iespēju spert soli ārpus cirka arēnas un doties ārā — pie cilvēkiem. Šis ir mans pirmais kopdarbs ar Rīgas cirku, un es patiešām izbaudīju šo sastrādāšanos ar «Pilsētas» projekta māksliniekiem. Tā kā esmu pārcēlies uz Rīgu, šķiet, arī es sevi varētu pieskaitīt šiem «Pilsētas» māksliniekiem.»

Ieva Ozoliņa, izrādes «Cirks pilsētā» producente, atzīmē, ka spēle pieejama jebkurai auditorijai un jebkurā diennakts laikā: «Draugu grupām, ģimenēm ar bērniem, kājāmgājējiem vai velobraucējiem — it visiem šis piedzīvojums ir pieejams. Izrādes pieredzēšanai nevajag vakcinācijas sertifikātus, nav jāiekļaujas arī noteiktā vecuma kategorijā vai laika rāmī. Izrādes aptuvenais garums ir divas stundas, taču katrs šo maršrutu var iet savā tempā — to iespējams sadalīt arī pa vairākām reizēm.»

 

Punktu apmeklēšanas secība ir katra spēles dalībnieka brīva izvēle, tomēr loģiskākais maršruts veidosies, dodoties virzienā uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk — pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Kad visi kontrolpunkti būs atrasti, skatītājs būs ticis pie vairākiem burtiem, kurus, saliekot kopā vārdā un ievadot paroles lauciņā, izrādes skatītāji iegūs pieeju fināla priekšnesumam. Pagaidām «Cirks pilsētā» pieejams latviešu valodā, bet no oktobra būs iespēja ipiedzīvot izrādi arī krievu vai angļu valodā. Ja kāda plāksnīte norādītajā vietā nav atrodama vai novērojamas kādas tehniskas aizķeršanās, Rīgas cirks aizina sazināties, rakstot uz cirks@cirks.lv.

 

Vairāk informācijas par izrādi — Rīgas cirka mājaslapā. Izrādi atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.