Vāka ilustrācija — Ūna Laukmane

Bērnu grāmatu izdevniecība «Liels un mazs» laidusi klajā dzejnieka Arnolda Auziņa dzejoļu krājumu «Triks un čiks» ar mākslinieces Ūnas Laukmanes ilustrācijām. Grāmata adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Ziņas Fold 3. janvāris, 2022

Novembra beigās dzejnieks un daudzu prozas grāmatu autors Arnolds Auziņš svinēja 90. dzimšanas dienu. «Krājumā lasāmi nesen tapuši dzejoļi, kas uzrunā bērnus draudzīga vectētiņa balsī — jokojot, vērojot, par šo un to pabrīnoties, ironizējot, sabarot un dodot labi domātus padomus — cenšoties iekļauties jaunākās paaudzes dzīvē. Tieši tādi ir mūsu vectētiņi, un tādus mēs viņus mīlam,» saka krājuma redaktore Inese Zandere.

 

Māksliniece Ūna Laukmane izdevumam veidojusi tekstililustrācijas. Tajās akcentētas bērna un pieauguša cilvēka savstarpējās attiecības, kuras veidojas, sekojot līdzi cikliskajām dabas norisēm un iesaistoties tajās. Iepriekš viņa tekstilu izmantojusi arī, ilustrējot Ineses Zanderes dzeju grāmatās «Iekšiņa un āriņa» un «Dieguburti», kā arī Aspazijas dzejoli «Viešņa» sērijā «Bikibuks». «Materiāla faktūra grāmatā lasītājam, it īpaši bērnam, kuram maņu hierarhijā vēl nav nostiprinājušās izteiktas dominantes, spēj radīt spēcīgu emocionālu līdzpārdzīvojumu, jo darbojas kā taktila simulācija. Ilustrācijas, kuras ir veidotas materiālā, bērni aizskar, mēģina sataustīt, sajust to apjomu un dziļumu,» stāsta izdevēji.

 

Dzejoļu krājumu «Triks un čiks» iespējams iegādāties izdevniecības «Liels un mazs» interneta veikalā, kā arī lielākajās Latvijas grāmatnīcās. Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un papīra lieltirgotājs «Antalis».