Rīgas domes publicitātes foto

20. maijā Rīgas domes Īpašuma komitejas ārkārtas sēdē pieņemts lēmums par pašvaldības un Kultūras ministrijas sadarbību nacionālās koncertzāles projekta īstenošanā Kongresu namā. Procesu vadīs Rīgas domes Īpašuma departaments, kas sadarbībā ar Arhitektu savienību rīkos metu konkursu. Projekta uzraudzībai tiks veidota arī īpaša padome.

Ziņas Fold 23. maijs, 2022

Šī brīža iecere paredz, ka nacionālā koncertzāle taps Rīgas Kongresu namā. Pēc tam, kad starp pašvaldību un Kultūras ministriju tiks apstiprināta gala vienošanās par projekta īstenošanu, Rīgas domes Īpašuma departaments nodrošinās nacionālās koncertzāles projekta īstenošanas vadību un sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību organizēs metu konkursu un projektēšanas uzdevuma un tehnikās specifikācijas izstrādi. Kopā ar Latvijas Arhitektu savienību pašvaldība organizēs arī publisko iepirkumu būvprojekta izstrādei. Sadarbībā ar pašvaldības uzņēmumu «Rīgas nami» tiks veiktas visas tehniskās darbības nacionālās koncertzāles projekta realizācijai nepieciešamā nekustamā īpašuma formēšanā un izveidošanā.

 

Uzturēšanas izdevumi un izmaksas, kas saistītas ar nacionālās koncertzāles projekta uzsākšanu un objekta izmantošanas ierobežojumiem līdz nacionālās koncertzāles projekta īstenošanai, tiks iekļautas nacionālās koncertzāles projekta realizēšanas izmaksās. Gada laikā pēc projektēšanas darbu pabeigšanas pašvaldība un ministrija vienosies par nacionālās koncertzāles projekta finansēšanas modeli, virzot atbilstošu tiesību aktu izskatīšanai Ministru kabinetā.

 

Projekta īstenošanai tiks izveidota nacionālās koncertzāles projekta īstenošanas uzraudzības padome, kas sastāvēs no Kultūras ministrijas, Rīgas domes Īpašuma departamenta, «Rīgas namu», Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un koncertorganizācijas «Latvijas Koncerti» deleģētiem locekļiem.