Latvijas Dizaina gada balvas 2023 grafiskais dizains — Kirils Kirasirovs

Ceturtdien, 26. janvārī, plkst. 17.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notiks Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) pasākums «Dizaina ziema», kurā neformālā gaisotnē pulcēsies dizaina kopiena, lai dalītos ar dizaina jaunumiem, apspriestu aktualitātes un veidotu sadarbības. Ar īsām prezentācijām uzstāsies šoziem aktuālu dizaina darbu autori, savukārt Latvijas Dizaina gada balvas rīkotāji informēs par darbu iesniegšanas un vērtēšanas procesu konkursā.

Ziņas Fold 23. janvāris, 2023

«Dizaina ziemas» fokusā ir spēles — spēcīga, bet Latvijas dizaina kontekstā mazāk zināma industrija. Pasākumā būs iespējams vairāk uzzināt par datorspēli «The Case of the Golden Idol», ko radījuši brāļi Andrejs un Ernests Kļaviņi un kas atzīta par vienu no 2022. gada labākajām spēlēm pasaulē. Savukārt uzņēmuma «Brain Games» uzkrātā pieredze galda spēļu izstrādē nesen vainagojusies ar ražošanas uzsākšanu Latvijā un vērienīgām starptautiskām sadarbībām.

 

«Dizaina ziema» norises vieta ir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kurš piedzīvo telpiskas un saturiskas pārmaiņas. Arhitektes Brigitas Bulas vadībā tas pakāpeniski iegūst mūsdienīgu un atturīgu iekārtojumu, bet nesen atklātā izstāde «Snīkeri: eko x ego» vienotā un aizraujošā stāstā savij cilvēka fizioloģiju, dizainu, sportu, popkultūru, fizisko un digitālo pasauli.

Programma

17.00

Ekskursija izstādē «Snīkeri: eko x ego» ar tās dizaina autoriem Lieni Jākobsoni un Mantenu Devrīntu

18.00–18.15

Ievadvārdi par Latvijas Dizaina gada balvas aktualitātēm. Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa

18.15–19.30

Dizaina jaunumu prezentācijas:

  • Andrejs Kļaviņš («Color Grey Studio») par izmeklētāja pieredzes dizainu datorspēlē «The Case of the Golden Idol»;
  • Artūrs Perepjolkins par «Brain Games» pieredzi galda spēļu dizainā;
  • Liene Jākobsone un Mantens Devrīnts («Sampling») par izstādes «Snīkeri: eko x ego» dizainu.

19.30.

Sarunas neformālā gaisotnē

 

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents. Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Vietu skaits ierobežots. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Pasākumu organizē Latvijas Dizaina centrs sadarbībā ar radošo industriju komunikācijas platformu FOLD un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Pasākumu līdzfinansē Kultūras ministrija.

 

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Ziemas pieteikšanās konkursam ir atvērta līdz 31. janvārim. Vairāk informācijas par balvu — konkursa mājaslapā.

 

Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas «Jaunais Eiropas Bauhaus» oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu FOLD.