Ilustrācija — FOLD

Rīgas Starptautiskais Filmu festivāls «2Annas», kas šogad noritēs no 28. novembra līdz 3. decembrim, izsludinājis jauno konkursu, kurā līdz 15. jūlijam savas filmas aicināti pieteikt gan pieredzējuši kino veidotāji, gan jaunie režisori no Latvijas un visas pasaules.

Ziņas Fold 27. februāris, 2017

Festivālu «2Annas» šogad veido četras konkursa un vairākas tematiskās programmas, kuras papildinās diskusijas un neformāli pasākumi. Šogad festivāls pirmo reizi organizē filmu konkursu, kurā iesniedzamas tieši bērnu un jauniešu auditorijai adresētas filmas. Tāpat «2Annas» turpinās 2015. gadā uzsākto konkursu vidēja garuma filmām, kas sava specifiskā formāta dēļ nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas kinofestivāliem. Šī gada fokusa programmas tēma ir autsaideri — cilvēki, kuri izvēlējušies vai ir spiesti dzīvot citādāk nekā lielākā daļa sabiedrības. Programmas ietvaros skatītājiem būs iespēja ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās, «queer» kultūrā un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, sabiedrības un naudas sistēmas.

Pieredzējuši kino veidotāji un jaunie režisori no Latvijas un pasaules var pieteikt savas filmas starptautiskajam īsfilmu konkursam (filmas garumā līdz 30 min), Baltijas īsfilmu konkursam (filmas garumā līdz 30 min), vidēja garuma filmu konkursam (filmas garumā no 30 līdz 60 min), kā arī bērnu un jauniešu auditorijai radīto īsfilmu konkursam.

Festivālā jāiesniedz pēdējo divu gadu laikā (2016–2017) tapušas spēlfilmas, dokumentālā kino, animācijas un eksperimentālā kino/video mākslas žanra filmas, kā arī s3D formāta filmas. Konkursā bez maksas iespējams iesniegt viena režisora vairākas filmas, kā arī filmas, kas tikušas izrādītas citos festivālos. Filmu iesniedzējiem informācija par festivāla programmām atlasītajām filmām tiks paziņota ne vēlāk kā 2017. gada 1. oktobrī, bet uzvarētāji tiks izziņoti festivāla noslēgumā 3. decembrī.

22 gadu pastāvēšanas laikā festivāls «2Annas» ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem īsfilmu festivāliem Baltijā, un kino baudītājiem ir ticis piedāvāts ļoti plašs kino spektrs, sākot no «art house», līdz pat Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominētām filmām, savukārt Baltijas filmu skatēs bijuši sastopami gan studentu radīti, gan jau atzinību guvušu latviešu režisoru veidoti darbi. 2016. gadā festivālam tika pieteikts rekordliels filmu skaits — 2170 filmas no 92 valstīm.

 

Festivāla oficiālais organizators ir biedrība un filmu studija «Virtuālā studija URGA». Vairāk informācijas par festivālu «2Annas», pieteikuma formu, kā arī filmu iesniegšanas nosacījumiem iespējams atrast festivāla mājaslapā.