Ilustrācija — FOLD

23. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls «2Annas» izsludinājis filmu pieteikšanu šī gada konkursam, kas turpināsies līdz 16. jūlijam. Gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jauniem režisoriem ir iespēja pieteikt savus darbus dažādās programmās: Baltijas īsfilmu konkursā, starptautiskajā īsfilmu konkursā, starptautiskajā bērnu un pusaudžu īsfilmu konkursā, kā arī pasaules festivālu kontekstā neparastajā vidēja garuma filmu konkursā.

Ziņas Fold 30. aprīlis, 2018

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls «2Annas» šogad noritēs no 26. novembra līdz 2. decembrim. Tas ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīties ar aktuālāko pasaules un Baltijas valstu kino. Festivāla laikā notiks īpašas industrijas dienas, kas pulcēs kaimiņvalstu un Latvijas kinoprofesionāļus.

Festivāla žūrijā darbosies kino industrijas profesionāļi, tostarp kinopasaulē ietekmīgā Tamperes filmu festivāla direktors Juka–Peka Lākso (Jukka–Pekka Laakso).

«2Annas» meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām un jūtīgām tēmām. Tā veidotāji vēlas skatītājiem sniegt nebijušu kino pieredzi gan satura gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar Eiropas un pasaules kino kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Festivāla Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkursu, kas atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā. Pērn konkursā tika pieteiktas teju 4500 filmas no dažādām valstīm.

Festivālā «2Annas» gadu gaitā izrādīti tādu ievērojamu Latvijas režisoru kā Signes Baumanes, Lailas Pakalniņas, Edmunda Jansona, brāļu Ābeļu, Reiņa Kalnaeļļa, Vladimira Ļeščova, Jurģa Krāsona un citu darbi.

 

Darbus festivālam līdz 16. jūlijam var iesniegt filmu autori, producenti, filmu studijas un augstskolas, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē vietnē «Filmfreeway». Sīkāka informācija par filmu iesniegšanu pieejama festivāla mājaslapā.