Publicitātes attēls

Piektdien, 17. augustā Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD organizatori aicina apmeklēt dizaina procesiem veltītas publiskās lekcijas Siguldas pils kompleksā. Ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies MAD skolas pasniedzēji — ilgtspējīga dizaina, mākslas, zinātnes un amatniecības profesionāļi.

Ziņas Fold 13. augusts, 2018

No 16. līdz 26. augustam Siguldā trešo gadu norisināsies Starptautiskā dizaina vasaras skola MAD, kuras tēma šogad būs «Biomīmikrija». Vasaras skolas 10 dienu laikā tās dalībnieki meklēs risinājumus cilvēka veselības un uztura problēmām, kombinējot dabaszinātnes ar praktisku roku darbu piecās darbnīcās, kurās tradicionālā amatniecība apvienota ar mūsdienu tehnoloģijām. MAD mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par dizainu un amatniecību, kā arī nodot zināšanas plašākai publikai, tāpēc 17. augustā no plkst. 10.30 līdz 13.30 ikviens interesents aicināts apmeklēt MAD publiskās lekcijas, kas notiks Siguldas pils kompleksā.

Ar lekciju «Newspaper Wood» uzstāsies dizaina studijas «Studio Mieke Meijer» (Nīderlande) veidotāji, Eindhovenas Dizaina akadēmijas pasniedzēji Mīke Meijere (Mieke Meijer) un Rojs Letterle (Roy Letterlé). Viņu darbu vidū ir konstruktīvas skulptūras, kurās liela nozīme ir materialitātei un tektoniskām detaļām ar atsaucēm uz arhitektūru.

Dizaina pētniece, pasniedzēja un inovāciju stratēģe Karīna Visonova (Karina Vissonova, Ungārija) savā lekcijā runās par dizainu un tā ilgtspēju. 2016. gadā Karīna ieguvusi doktora grādu dizainā Dānijas Karaliskajā mākslas akadēmijā, īpaši pievēršoties dizaina un ilgtspējas filozofijai. Viņa strādā pie dažādu zaļo inovācijas projektu un iniciatīvu attīstības, kā arī šogad dibinājusi Augstāko dizaina studiju institūtu (Institute of Advanced Design Studies) Budapeštā. Jau rakstījām, ka Karīnas lekcija būs klausāma arī 15. augustā Kronvalda parkā Rīgā, kad viņa uzstāsies kopā ar mākslinieku, pasniedzēju un permakultūras dizaineru Klodu Oprī (Claude Oprea).

Savukārt 17. augustā noslēdzošo lekciju «An Everyday Abstraction» Siguldas pils kompleksā vadīs zviedru dizaineru apvienības «Cray Collective» līdzdibinātāja Amanda Karsberga (Amanda Karsberg) un mākslinieks, grafikas dizainers Gabriels Kanulfs (Gabriel Kanulf). Amanda un Gabriels strādā gan kopā, gan individuāli ar dažādiem projektiem. Katram izmantojot savu atšķirīgo pieredzi un prasmes, viņu darbos mijiedarbojas dizains, māksla un arhitektūra.

 

Lekcijas notiks angļu valodā un būs atvērtas interesentiem bez ieejas maksas. Vairāk informācijas par Starptautisko dizaina vasaras skolu MAD, tās lektoriem un pasākumiem skolas mājaslapā.