Publicitātes foto

«British Council» pārstāvniecība Latvijā izsludinājusi projektu ideju konkursu, kura mērķis ir atbalstīt mūsdienīgas, sociāli inovatīvas kultūras un mākslas platformas un idejas, kuras sekmē dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu un sadarbību. Projektus iespējams pieteikt līdz šī gada 30. aprīlim.

Atbalsts Fold 17. aprīlis, 2019

«British Council» pārstāvniecība Latvijā  ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu, sadarbojoties ar vairāk nekā simts valstīm visā pasaulē. Kopš 2016. gada «British Council» Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, mākslas un sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes. Latvijā «British Council» kopā ar partneriem īsteno vairāk nekā 40 projektu gadā, lai sniegtu izdevību cilvēkiem apgūt nepieciešamās 21. gadsimta prasmes, attīstītu jaunu pieeju ikdienas izaicinājumiem un saskatītu iespējas, kas palīdzētu pilnībā iekļauties sabiedrībā un aktīvi piedalīties lēmumu pieņemšanā savās kopienās.

Lai dažādotu sasniegto auditoriju, šogad tiek izsludināts projektu ideju konkurss, kur labākās nolikumam atbilstošās idejas varēs iegūt atbalstu projektu īstenošanai līdz pat 2020. gada 1. martam.

Konkursa projektu idejām jābūt mūsdienīgām, kas attīsta sociāli inovatīvas un iekļaujošas mākslas un kultūras platformas un idejas, kuras sekmē dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu un ir balstītas kopīgā pieredzē, sociālajā atmiņā vai līdzāspastāvēšanas praksē. Vēlams, lai plānotie projekti stimulētu dažādu sabiedrības grupu un kopienu sadarbību kultūras un mākslas projektu ideju realizēšanā.

Aizvadīto gadu laikā «British Council» atbalstījusi dažādas kultūras un mākslas aktivitātes Latvijā, tostarp festivālu «Komēta», «Dirty Deal Teatro» izrādi «Dvēseļu utenis», izrādi–ekskursiju «Brīnuma skartie» Rīgas cirkā. Sadarbībā ar Sarunu festivālu «Lampa» rīkotas Sarunu skolas Latvijas reģionos, savukārt kopā ar «Initium» īstenots projekts laikmetīgā kopienas teātra attīstīšanai «Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani», kas turpinās vēl šogad.

 

Aktuālā projektu konkursa nolikums pieejams organizācijas tīmekļa vietnē. Pieteikšanās termiņš — 2019. gada 30. aprīlis.