Publicitātes foto

2022. gadā Eiropas pilsētu publiskās telpas balvai pieteikti 328 projekti no 35 Eiropas valstīm. No iesniegtajiem projektiem starptautiska profesionāļu žūrija atlasīja 25, starp kuriem tika izvēlēti pieci finālisti, kuri piedalīsies projektu prezentācijās 14.–15. novembrī Barselonā, kur tiks paziņots šī gada uzvarētājs. Viens no finālistiem ir arī biedrības «Artilērijas dārzi» organizētais Sporta pils dārzu projekts. Balvas vēsturē šis ir otrais projekts no Latvijas, kas izcīnījis finālista godu.

Ziņas Fold 19. jūlijs, 2022

«Tas ir ļoti liels gods un lepnums ne tikai mums kā projekta organizētājiem, bet arī ikvienam iedzīvotājam, kurš piedalījās un ik dienas piedalās projekta veidošanā, uzturēšanā un attīstīšanā. Esam ļoti priecīgi, ka mūsu projekts izskan starp citiem izciliem Eiropas publiskās ārtelpas projektiem un ka Rīga izskan kā vieta, kur šādiem projektiem ir mājvieta. Būt starp finālistiem jau ir uzvara,» saka idejas autore un projekta vadītāja Renāte Lagzdiņa.

 

Sporta pils dārzu urbānās dārzkopības projekts ir veidots ar mērķi atvērt un pilsētnieku izmantošanai nodot ilgi slēgto Sporta pils teritoriju. Ar iedzīvotāju dalību 2020. gadā teritorija tika sakopta un sagatavota pirmajai dārzkopības sezonai 2021. gadā. Sporta pils dārzos atrodas 140 īrei pieejami pilsētas dārzi, kā arī publiski pieejamas pļavas, kurās atrodas gleznotājas Amandas Ziemeles darbs «Kārais zobs» un mākslinieces Darjas Meļņikovas kafejnīca–kiosks, kas vasaras sezonā no ceturtdienas līdz svētdienai atvērts ikvienam interesentam. Plašāk par Sporta pils dārziem rakstījām iepriekš, savukārt sekot līdzi projekta jaunumiem iespējas Sporta pils dārzu mājaslapā.

 

Eiropas pilsētu publiskās telpas balva tiek piešķirta katru otro gadu kopš 2000. gada. Balva ir Barselonas Laikmetīgās kultūras centra iniciatīva un tās mērķis ir izcelt labākos projektus, kas rada, atjauno un uzlabo publisko telpu Eiropā. Tā atšķiras no citām iniciatīvām, kas tiek piešķirtas ainavu projektiem un kas vērsta uz arhitektu apbalvošanu, izceļot tieši pilsētvidei piemītošo attiecību un pilsonisko raksturu. Balva tiek augsti vērtēta starp nozares profesionāļiem, un finālista statuss nodrošina plašu starptautisko uzmanību un atzinību.